İçeriğe geç

Lasertex Co. Ltd 1989 yılında kurulmuştur.  Lasertex bir Ar-Ge şirketidir. Şirketin Lazer Laboratuvarı, bilimsel araştırmalar ve Ar-Ge projeleri yürütmektedir. Lasertex Ltd, CNC makinelerinin, CMM’lerin ve CNC torna tezgahlarının geometri testi için ölçüm ekipmanı sağlar. Şirket tarafından üretilen çeşitli tipte lazer interferometreler ve hassas lazer sistemleri, lineer ve rotasyonel yer değiştirmelerin konumlandırılmasının, düzlük, eksenin dikliği ve paralelliği ölçümlerinin, yüzey düzlüğü ölçümlerinin ve makinelerin hacimsel doğruluğunun ölçülmesini sağlar.2002 yılında Firma, Araştırma ve Geliştirme Başarılarından dolayı Devlet Başbakanlık Ödülü’nü kazandı.

Ürün geliştirme geçmişi

Lasertex tarafından geliştirilen ürünler ve çözümler, şirketin Wrocław Teknoloji Üniversitesi ile iş birliği içinde yürütülen 30 yılı bilimsel araştırmasının sonucudur. Ortak araştırmaların sonuçları, bilimsel dergilerde ve konferans tutanaklarında 30’dan fazla makalede yayınlandı. Lazer Laboratuvarı, lazer frekansı tekrarlanabilirliği ve kararlılığının test edilmesi ve sertifikalandırılması için benzersiz bir düzenleme ile donatılmıştır. 2001 yılında Firma, Araştırma ve Geliştirme Başarılarından dolayı Devlet Başbakanlık Ödülü’nü kazandı. Firmanın eski ana ürünü olan lazer interferometre LSP30, Polonya’da en yaygın kullanılan lazer ölçüm sistemiydi ve ihraç edildi.

Lasertex, Polonya, AB ve dünyanın her yerinden öğrenciler için harika bir uygulama ve araştırma platformudur. Lasertex ile birlikte Wroclaw University of Technology’de yürütülen öğrenci diploması, doktora tezleri ve araştırma çalışmaları sağlıyoruz.

Fondöten ve programlar

EUROPEAN UNION

Project co-financed by the European Regional Development Fund
www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Lasertex Sp. z o.o. şirketi, lazer interferometre LSP 30-3D’nin üretim teknolojisini geliştirmek için “GİRİŞİMCİLER İÇİN BİRLİK – REKABETÇİ PROGRAMI” projesinde Avrupa Birliği’nden fon aldı. Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu tarafından ortak finanse edilen proje.